Sunday 25 October 2020
FA EN
پنج تا پنج

Synopsis

صابر ساعدي جراح مغز ٥٥ ساله ايست كه در پي خرابي اتومبيلش در جاده به مهمانخانه روستا مراجعه مي كند كه مسؤول پذيرش مهمانخانه به تكميل بودن ظرفيت او را به ويلايي راهنمايي مي كند كه متعلق به ٤ مرد مسن است. صابر بعد از ورود به ويلا و صحبت در مورد اجاره اتاق متوجه مي شود كه مردها بازنشستگان وزارت دادگستري هستند و او را به جاي پرداخت پول به بازي دعوت مي كنند. جراح متمول ناچار به پذيرفتن شرايط مي شود و بازي كه يك جلسه دادگاه است با پذيرفتن نقش متهم از سوي صابر انجام مي شود. پيرمردها هر كدام نقش شغل سابق خود را بازي مي كنند و اتفاقات بعدي...
Director:تارا اوتادی
Producer:
سعید اسدی
Screenwrite:
Cast:
رضا کیانیان، علی اصغر شهبازی، تورج نصر، محمد علی دیباج، شمس لنگرودی
Filming Director:
عليرضا برازنده
Sound Manager:
عباس رستگار پور
Editing:
مهدی سعدی
Iran Artists House

Iran Artists House

Honarmandan Park, Iranshahr St., Tehran

021-88310457

More Details
Museum Cinema

Museum Cinema

Bagh Ferows, Valiasr S

22723535

More Details
Farhang Cinema

Farhang Cinema

Dowlat St., Shariati St., Tehran

22601205

More Details
Kourosh Pardis

Kourosh Pardis

Num. 57, near Central Payambar, Shahid Satari Hgw, Tehran

44971930-40

More Details
Isfahan City Center

Isfahan City Center

Opposite of Abbasi Hotel, Amadgah St., Istahan

031-32232151

More Details
Mashhad, Hoveize Pardis

Mashhad, Hoveize Pardis

Golestan Sq., Daneshgah St., Mashhad

0511-8437575

More Details
Mashhad, Hoveize Pardis

تارا اوتادي متولد بهمن ١٣٥٦ تهران فارغ التحصيل رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبايي و فوق ليسانس رشته شهرسازي از دانشكده هنر و معماري است. از دوران كودكي به بازيگري و البته كارگرداني علاقمند بوده و از دوران دبستان در تمامي گروههاي نمايش مدرسه شركت جسته و بعدها در دوره دبيرستان به عنوان نويسنده و كارگردان در تمامي تئاترهاي منطقه آموزشي حضور فعال داشته و همواره كتب و كلاسهاي آموزشي اين رشته ها را دنبال مي كرده اما به دليل مخالفت خانواده موفق به گذراندن دوره دبيرستان در هنرستان نشده و همواره هنر را در كنار رشته هاي ديگر كه بصورت آكادميك تحصيل مي كرده، دنبال نموده. تارا اوتادي از بدو ورود به دانشكده به صورت حرفه اي به دنبال نقاشي رفته و تا كنون يادگيري آنرا ادامه داده و چندين نمايشگاه از كارهاي خود برگزار كرده و در حال حاضر در حال آماده شدن براي نمايشگاه بعدي با موضوع “سينماي جهان” است. او در كنار كار نقاشي و تحصيل در رشته شهرسازي كه نياز مبرم به ديد دقيق در مورد عكاسي و نقاشي دارد به عكاسي روي آورده و آنرا نيز بصورت جدي دنبال نموده است. اوتادي اولين فيلم خود را با نام جايي در يكي از روزهاي آينده كه بعدها به پنج تا پنج تغيير نام داد و برداشتي از نمايشنامه پنچري نوشته فردريك دورنمات كه اولين بار توسط حميد سمندريان به فارسي برگردانده شد در سال ١٣٩٢ ساخت. فيلم داستان صابر ساعدي يك جراح مغز و اعصاب ٥٥ ساله است كه در پي پنچري اتومبيلش مجبور به گذراندن شب در ويلاي ٤ مرد مسن كه بازنشستگان وزارت دادگستري هستند مي شود و اتفاقاتي در پي آن به وقوع مي پيوندد.

Mashhad, Hoveize Pardis

مي خواستم فيلم اولم را بسازم. با ماهان حيدري دنبال طرحهاي مختلف گشتيم چندين طرح بهم معرفي شد از همه بيشتر طرح خود ماهان رو دوست داشتم جايي در يكي از روزهاي آينده. همه مي گفتند ساختش كار سختيه و به عنوان اولين كار سينمايي نبايد انتخابش كرد، چون فيلم تك لوكيشن، ديالوگ محور و بدون حضور هيچ خانميه و ضمناً مخاطب خاص داره. اما من باهاش ارتباط برقرار كرده بودم و ضمناً معتقدم كه ذائقه بيننده ايراني خيلي متفاوت از چند سال قبل شده. پس شروع كردم. در ادامه راه رضا كيانيان عزيز به عنوان مشاور هنري پروژه به ما پيوست. كار كردن با يه استاد هم لذت بخشه هم آموزنده. ما با بقيه دوستان شديم يك تيم بي نظير و كار رو شروع كرديم. عليرضا برازنده، رضا كيانيان و ماهان حيدري و بقيه دوستان گروه سنگ تموم گذاشتند، حالا اتفاقي كه افتاده رو شما بايد قضاوت كنيد. اميدوارم از ديدن اين فيلم لذت ببريد و آخر فيلم فقط يك دقيقه فكر كنيد “اگه من بودم چي مي شد؟”

 • فربد
  7 June 2015

  اونهایی که فیلمو دیدن می شه به من بگن فیلمش درام هستش یا نه مرسی

 • بماند
  13 May 2015

  فکر کنم کسی متوجه نشد اون چهار نفر فوت کرده بودند و رضا کیانیان یک شب تا صیح رو در کشمکش با درون خودش گذروند و به حق استاد عالی ایفای نقش کردن. موضوعی جذاب و جدید به سبک فیلم های خاص ممنون

 • behzad
  10 May 2015

  امروز تو سینما سوره اصفهان دیدم واقعا کیفیت پخشش بد بود .فیلم دوباربرای چند دقیقه کلا قطع شد و هرازچندگاهی هم تصویر سفید میشد.کیفیت نور ورنگ تصویر هم انچنان خوب نبود .درهرصورت حیفه که فیلم اینجوری پخش بشه..من فیلمو دوس داشتم.

 • الهام
  7 May 2015

  نمی خوام غر بزنم و زحمات گروه سازنده رو زیر سوال ببرم.اما این فیلم واقعا بیشتر یک تله فیلمه تا یک اثر سینمایی.راستش نگران آینده گروه هنر تجربه هستم که روزی که اومد من کلی ذوق داشتم و با فیلمهایی که نشون میداد کاملا ارتباط برقرار می کردم.اما واقعا کف گیر این گروه داره به ته دیگ می خوره که از ماهی و گربه و پرویز رسیده به این فیلمهای تله فیلم؟
  قبول کنیم که مختصات فیلم سینمایی فراتر از یه تله فیلمه.این کار در خوشبینانه ترین یک تله فیلمه.
  البته این نظره منه فقط

 • مسعود هاشميان
  30 April 2015

  من به خانوم تارا اوتادي تبريك مي گم . فيلم بسيار زيبايي بود . فيلمي كاملا خاص و پرمحتوا . ساده و زيبا و دلنشين . اميدوارم در كارهاي بعديتان هم موفق باشيد .

 • صدری
  29 April 2015

  رفتم فیلم رو دیدم خوشم اومد
  ولی وقتی آنونس فیلم رو نمیزارید ، چجوری من برم تبلیغ کنم دیگران هم ببینند ؟!!!!!!!!!!!

  واقعا که !!!!!

*

code