Wednesday 23 June 2021
FA EN
بیداری برای سه روز

Synopsis

پرویز پرستویی و سهیلا گلستانی تصمیم می گیرند تا سه روز را بطور کامل بیدار بمانند...
Director:مسعود امینی تیرانی
Producer:
مجید شیخ انصاری
Screenwrite:
Cast:
پرویز پرستویی، سهیلا گلستانی
Filming Director:
مهدی جعفری ، مسعود امینی تیرانی
Sound Manager:
سلیم احمدی
Editing:
مسعود امینی تیرانی ، سینا گنجوری
Iran Artists House

Iran Artists House

Honarmandan Park, Iranshahr St., Tehran

021-88310457

More Details
Museum Cinema

Museum Cinema

Bagh Ferows, Valiasr S

22723535

More Details
Azadi Pardis

Azadi Pardis

Vozara, Abbas Abad St., Tehran

021-84480

More Details
Mashhad, Hoveize Pardis

Mashhad, Hoveize Pardis

Golestan Sq., Daneshgah St., Mashhad

0511-8437575

More Details
Kourosh Pardis

Kourosh Pardis

Num. 57, near Central Payambar, Shahid Satari Hgw, Tehran

44971930-40

More Details
Kourosh Pardis

مسعود امینی تیرانی
متولد 1350 در شهرستان نجف آباد ساخت اولین فیلم کوتاه 8 میلیمتری در انجمن سینمای جوان نجف آباد و در سال 1365 دریافت کارشناسی سینما با گرایش فیلمبرداری از دانشگاه سینما تتاتر دانشگاه هنرتهران در سال 1374 کارگردانی 7 فیلم کوتاه داستانی تا سال 1386 ) غبارآلوده ها – نوبت پنجره هاست – باران – شب – داود – یونس – این راه همیشه بود(کارگردانی چندین فیلم کوتاه و بلند مستند ) زارچ – فیروز آباد- هزار و یک روز – در جستجوی گوهر شب چراغ – خاک حافظه – ملالی نیست و …(تصویربرداری و فیلمبرداری دهها فیلم کوتاه و بلند کارگردانی چند مجموعه مستند تلویزیونی مدرس آموزشگاههای سینمایی کسب جایزه از جشنواره های فیلم کوتاه تهران – سینما حقیقت – جشن خانه سینما – رشد – فیلم کودک و …( عضو انجمن فیلم کوتاه تهران و انجمن فیلمبرداران خانه سینما عضو هیت مدیره انجمن فیلم کوتاه تهران برای دو دوره کارگردانی فیلم سینمایی بیداری برای سه روز1392

Kourosh Pardis

واقعیتی تازه / مسعود امینی تیرانی
فکر نمی کردم واقعیت آن چنان قدرتمند باشد که همه چیز را در ثانیه ای بهم بریزد.اگرچه با همین ایده، تجربه ی»بیداری برای برای سه روز» را شروع کرده بودم. از داستانی که بنویسم و بعد بازیگرانی را مجبورکنم تا آن چه را من در خلوتم نوشته ام بازسازی کنند، راضی نمی شدم. دلم نمی خواست خیالی را بازسازی کنم می خواستم واقعیتی را بسازم…ایده من این بود: ساخت واقعیت!
نمی دانستم که هرچه شیفته واقعیت باشم و هرچقدرخودخواسته به سمتش بروم،اما واقعیت آنقدر هولناک است که هیچ کسی نمی تواند در برابرش مقاومت کند و او هرچه بخواهد با ما خواهد کرد!نمی گذارد تا ما دروغ بگوییم. نمی گذارد تا ما خود را در پس نقاب نقش مخفی کنیم و همواره برگ برنده ای دارد که ما رابازنده ی نبرد می کند.
اما من ومجید شیخ انصاری و گروه خوبم و بهتر از همه پرویز پرستویی و سهیلا گلستانی توانستیم پا در مسیری بگذاریم که شاید کمتر کسی هوس آن را می کند و خوشحالم که تجربه تولید و ساخت و نتیجه ی « بیداری برای سه روز» شبیه به آنچه از سینما می دانستم نشد. من از آنچه کردم راضیم و خود را برای ساخت واقعیتی تازه آماده می کنم…

 • مسعود هاشميان
  27 February 2015

  اصلا هدف از ساخت اين فيلم چي بود . گيرم 3روز هم بيدار بودند چي شد خوب مي خوابيدن اتفاقي نمي افتد اصلا دنبال هدفي نبودند . هيچ معني و مفهومي نداشت . شما هم اگر 3روز خيابان گردي و مسافرت و مهموني برويد مجبوريد بيدار باشيد . اين دونفر فقط دنبال خوشگذراني و گشت و گذار بودن و اصلا نفهميدن زمان چگونه گذشت . جديدا هم كه آقاي پرستويي خوب هواي خانوم سهيلا گلستانه رو داره و بازيهاي اخيرش هم خيلي بدرد نخور شده .

 • تهمینه
  6 January 2015

  قبل از این‌که برای دیدن فیلم ‫بیداری‌ برای‌ سه‌ روز‬ به سینما بروم، داستان فیلم را در این حد می‌دانستم که سهیلا گلستانی و پرویز پرستویی قرار است سه روز بیدار بمانند و راستش این قصه اولیه اصلا جذبم نکرد. اما با این‌حال بلیط خریدم و طبق معمول خودم را دست کارگردان سپردم. برخلاف فکر قبلی‌ام، سراسر فیلم پر بود از لذت و تجربه. دوست‌داران “مستند” شاید مثل من از تماشای بیداری برای سه روز خوششان بیاید، چرا که این‌جا همه‌چیز به‌طرز باورنکردنی‌ای واقعی است. برخلاف نظر دوستان دیگری که معتقد بودند ایده اولیه فیلم خیلی جذاب بود، من معتقدم اتفاقا ایده تکراری بود؛ این‌که به یک زوج بگویند فقط سه روز از پایان عمرت مانده و حالا در این سه روز چه‌کار می‌کنی، قصه جدیدی نیست. فیلم این پتانسیل را داشت که به‌سمت شعاری شدن پیش برود و آدم‌های قصه در این سه‌روز آن‌قدر زندگی کنند که هیچ‌کس فکرش را نمی‌کند و بعد هم یک تلنگر اساسی به مخاطب بزند که ببین برای زندگی کردن چقدر فرصتِ کمی داری. فیلم می‌توانست پر باشد از صحنه‌های عجیب‌ و شگفت‌انگیزِ زوجی که تصمیم می‌گیرند آخر زمان را تجربه کنند؛ شاید دیوانگی، شاید تلخی، شاید سرخوشی، شاید حس‌های قوی و پرجاذبه‌ای که احتمالا خیلی‌ها در این فیلم دنبال‌اش می‌گشتند. اما داستان بیدار ماندن برای سه روز در این فیلم آن‌قدر واقعی است که تو یکه می‌خوری. آدم‌های معمولی در این سه روز بی‌خوابی چه‌کاری می‌کنند؟ می‌روند سرِ قبر عزیزان‌شان یا می‌روند کلینیک تا سرم بزنند یا آب می‌پاشند روی صورت‌شان؟ به‌نظر من بیداری برای سه روز می‌تواند یادگاری خوبی برای سینمای تجربی ما باشد و فیلم قابل‌ دفاعی هم از آب درآمده‌است. فیلم این‌قدر کشش دارد و قابل لمس است که تو بعد از تیتراژ پایانی هم باور نداری که باید از صندلی‌ات بلند شوی.

 • ابوالفضل
  30 November 2014

  حیف وقت و هزینه ای که صرف این فیلم شده …

*

code