Friday 14 May 2021
FA EN
از تهران تا بهشت

Synopsis

زندگی غزال، زن جوانی که با همسرش دچار چالش شده است، رو به فروپاشی است.مرد زن را ترک می کند و زن در جستجوی به دنبال شوهر، مسری نمادگون را طی می کند و در این سیر و سلوک به حقیقت ماجرا پی می برد . . .
Director:ابوالفضل صفاری
Producer:
رضا مستفوی طباطبایی ، علیرضا سعادت
Screenwrite:
Cast:
مهناز افشار، جعفر والي، علي رضا خمسه، مهران احمدی، فرزين صابوني، شبنم فرشادجو، سروش يطاهری، مهدي عباسي، فرشيد ميزا سلطاني، مسعود مهرگان
Filming Director:
بایرام فضلی
Sound Manager:
نظام الدین کیانی
Editing:
هایده صفی یاری ، ابراهیم سعیدی
Awards:
اين فيلم تحسين شده در فستيوالهاي معتبر مونترال،رتردام،سيدني،واشنگتن وتري برن كاليفرنيااست.
Iran Artists House

Iran Artists House

Honarmandan Park, Iranshahr St., Tehran

021-88310457

More Details
Museum Cinema

Museum Cinema

Bagh Ferows, Valiasr S

22723535

More Details
Azadi Pardis

Azadi Pardis

Vozara, Abbas Abad St., Tehran

021-84480

More Details
Mashhad, Hoveize Pardis

Mashhad, Hoveize Pardis

Golestan Sq., Daneshgah St., Mashhad

0511-8437575

More Details
Kourosh Pardis

Kourosh Pardis

Num. 57, near Central Payambar, Shahid Satari Hgw, Tehran

44971930-40

More Details
Kourosh Pardis

ابوالفضل صفاري
متولد ١٣٥٣ از شهر يزد و فارغ التحصيل دانشكده هنر و معماري تهران در سال ١٣٨٩ است. او از سال ١٣٧٥ شروع به ساخت فيلمهاي مستند و كوتاه رد و در سال١٣٨٦ اولين ک فيلم سينمای خود را به نام انتهاي زمين كارگرداني ی رد كه مورد استقبال در جشنوارهاي داخلي و ک بينالمللي قرارگرفت. ساخته هاي صفاري جايزههاي زيادي از فستيوالهاي بينالمللي و داخلي دريافت رده است.

Kourosh Pardis

آینده جامعه / ابوالفضل صفاري
آينده انسان هرگز قابل پيشبيني نيست و خيلي وقت ها يك انسان نمي تواند از سرنوشت خود فرار كند و يا آن را تغيير دهد. ولي مي تواند آينده جامعه خود را تحت تاثير قرار دهد.

 • محمد امین
  1 March 2015

  من الان تصمیم به دیدنش گرفتم ولی تعداد روز و سانس هایش خیلی کم است و به سختی می توان برنامه ریزی کرد و تماشا کرد حیف شد بعد از دیدن آنونس فیلم خیلی علاقمند شدم ببینم

 • مسعود هاشميان
  27 February 2015

  چرا اين فبلم را ساختتند . واقعا خود كارگردان و عوامل فيلم از ساخت و ادامه اين فيلم خسته نشدند . آويزان بودن مهناز افشار تابلو بود طفلي مونده بود چكار كنه .

 • تهمینه
  6 January 2015

  پوستر و تیزر فیلمِ از تهران تا بهشت برای من جالب بود. باوجود این‌که اسم‌اش به‌نظر خیلی‌ها کلیشه‌ای و نخ‌نما شده‌است، اما توجه من را جلب کرد. فکر کن یک روز تاکسی بگیری از وسط شلوغی‌های تهران بروی به‌جای غریبی که ما آن را به‌نام بهشت می‌شناسیم. حتی عکس مهناز افشار (سمبل سینمای خَز) روی پوستر هم نظرم را عوض نکرد، این‌طوری شد که ما فیلم‌بینی سینمای هنروتجربه را با فیلم از تهران تا بهشت ادامه دادیم. اما متاسفانه فیلم‌نامه با آن‌چه فکر می‌کردم، تفاوت زیادی داشت. این فیلم را شاید بتوان در دسته فیلم‌های به‌اصلاح معناگرا جای داد؛ همان سینمایی که چند وقت پیش مُد شده‌بود و به‌شخصه معتقد بودم زیادی مزخرف است. مثلا یادم هست که از فیلم خیلی‌دور، خیلی‌نزدیک واقعا بدم آمده‌بود که در آن یکی می‌رود در بیابان گیر می‌کند و به یک درجه خاصی از عرفان می‌رسد! از تهران تا بهشت کمی درباره همین سلوکِ عرفانی بود که ما در شهری آلوده، بی‌رحم، خشمگین و بی‌اخلاقی مثل تهران از آن دور شده‌ایم. این تقابل اعتقادی و رفتاری ما شاید جالب و قابل‌تامل باشد که هم می‌توانیم به یک حجم عظیمی از اصول اخلاقی معتقد باشیم و درعین حال اجتماع‌مان این حجم از بی‌اخلاقی را در خود جای داده باشد. من دوست داشتم که از تهران تا بهشت این تضاد را برجسته کند. اما فکر می‌کنم که داستان اصلی فیلم این‌بود که ما درجایی زندگی می‌کنیم که نظام خانواده بهم ریخته، عروس از ماشین عروس فرار می‌کند، پدر حوصله بچه‌داری ندارد، دوست‌ها خیانت‌کارند و فقط یک قهرمان وجود دارد که دنبال حقیقت می‌گردد و طی این مسیر به‌سمت بهشت هدایت می‌شود. راستش را بخواهید به‌نظر من این حرف‌ها مزخرف است و جامعه‌ نمی‌تواند راکد بماند. اگر تغییر و مدرنیته از آن بخواهد، طوری تغییر می‌کند که ارزش‌های قدیمی را زیر پا بگذارد و ما باید دست از سرِ قضاوت کردن این روند برداریم! نکته دیگر این بود که فیلم برای مخاطب زیادی پیچیده و پرابهام است. مخاطب وقتی نیم ساعت دنبال جواب بگردد و به‌هیچ نتیجه‌ای نرسد، تازه سئوال‌های جدیدتری هم برایش ایجاد شود، خسته و بی‌حوصله خواهد شد و این قطعا از ضعف فیلم ناشی می‌شود. نکته مثبت فیلم فیلم‌برداری حرفه‌ای، صحنه‌های منحصربه‌فرد و بازیگران خوب است. اما اگر به من بگویند که با وجود این‌ها حاضری این فیلم را ببینی؟ در پاسخ می‌گویم نه.

*

code