Friday 30 October 2020
FA EN
از ایران یک جدایی/021

Synopsis

فیلم مستند از ایران یک جدایی نگاهی دارد به واکنش مردم برای دریافت اسکار فیلم جدایی نادر از سیمین / فیلم 021 یک رادیولوژی از مردمان تهران است
Iran Artists House

Iran Artists House

Honarmandan Park, Iranshahr St., Tehran

021-88310457

More Details
Museum Cinema

Museum Cinema

Bagh Ferows, Valiasr S

22723535

More Details
Azadi Pardis

Azadi Pardis

Vozara, Abbas Abad St., Tehran

021-84480

More Details
Mashhad, Hoveize Pardis

Mashhad, Hoveize Pardis

Golestan Sq., Daneshgah St., Mashhad

0511-8437575

More Details
Kourosh Pardis

Kourosh Pardis

Num. 57, near Central Payambar, Shahid Satari Hgw, Tehran

44971930-40

More Details
 • امیر دوستی
  28 February 2015

  صفر بیست و یک :
  فیلمی که بعدها سند ارزشمندی از این دوران خواهد بود (سطح آگاهی قشر کارگر و وضعیت اقتصادی اجتماعی این افراد) … فقط کاش دخالت و قضاوت بیشتری از کارگردان رو تو فیلم می دیدیم.
  از ایران، یک جدایی :
  واقعا روند شکل گیری و موفقیت جدایی… یک درام بود و این مستند، خوب این موضوع رو نشون میده.. به خصوص در مورد خود برنده شدن اسکار که مستقیم مارو به دل خاطره برد.. یادش بخیر اون زمستون گرم!

 • amin
  30 January 2015

  هردو فیلم خوب بودند. هرچند 021 بیشتر شبیه کلیپ بود تا فیلم ، اما کلیپ خوبی بود.

 • تهمینه
  9 January 2015

  “صفر بیست‌ و یک” داستان زندگی چند کارگر ساختمانی از زبانِ خودشان است که از شهرستان به تهران مهاجرت کرده‌اند. فضایی که ما می‌بینیم تنها یک مبلِ سفید وسط یک اتاقِ سفید است که مردهای روستایی و کارگر یکی یکی می‌آیند، روی آن می‌نشینند و هرچه می‌خواهند درباره زندگی‌شان در تهران، آرزوهایشان و یا هرچیزِ دیگری که در ذهن دارند می‌گویند. اول فکر می‌کنی که این اتاق شاید محل کارِ کارگردان یا استودیوی فیلم‌برداری باشد، اما بعد این سفید بودن مطلق فضا نمود بی‌هویتی و ناشناختگی پیدا می‌کند. نکته‌ای که باعث جذابیت و کشش مستند شده سادگی و بی‌شیله‌پیله بودن افرادی است که روی این مبل نشسته‌اند. حرف‌هایشان این‌قدر ساده و خودمانی است که گاهی حس می‌کنی مثلا روی نیمکت پارک کنار این آدم‌ها نشسته‌ای و به حرف‌هایشان گوش می‌کنی. مثلا یک‌جایی که یکی‌شان می‌گوید “این‌قدر زندگی ما بد شده که یک روز می‌گذره آدم با خودش می‌گه قربون‌‌ِ دیروز برم” فکر کردم خیلی بامزه بود. یک جایی هم یک فردِ چاه‌کن می‌گوید “والا گاهی خواب می‌بینم این‌قدر زمین را کندم که رسیدم به کوزه طلا!” بعد بالافاصله می‌گوید “خب خواب که نشد زندگی!” جالب است که رویای کودکانه‌ی آدمی را ببینی که به‌نظر می‌رسد سال‌هاست دغدغه‌اش صرفا داشتن حقوق بخور و نمیر بوده‌. نکته جالب دیگر در مورد این آدم این بود که میزان شلی و سفتی تمام زمین‌های تهران را می‌شناخت و به‌شکل غرورآمیزی می‌گفت “شما بگو کدوم منطقه تا من بگویم زمین‌اش سنگ دارد یا گل!” یک پسر نوجوان دیگر هم بود که خیلی بامزه و صادقانه حرف می‌زد. یک‌جا گفت “خیلی‌ها از من می‌پرسند “کرکره” داری؟ من می‌گم والا کرکره‌ی پرده می‌خوای؟ باید بری طرف بازار و اون‌جاها.” بعد می‌فهمد منظور این آدم‌ها از کرکره، “کراک” است! حتی خیلی صادقانه به کارگردان می‌گوید “شما هم که اومدی سراغم اول فکر کردم کراک می‌خوای! بعد فهمیدم نه شما کارت این نیست”. در مجموع من “صفر بیست‌ و یک” را دوست داشتم ولی لازم است بگویم که زمان‌اش واقعا طولانی بود. آقای کارگردان! 50 دقیقه شنیدن بدبختی و فقر مردم و جریحه‌دار شدن احساسات، از تحمل مردم خارج است.

  • amin
   30 January 2015

   دقیقا…

 • فريبا
  20 December 2014

  واقعا باعث تاسف هست كه وقت مردم انقدر براي مسئولين بي ارزش است، من امروز توي اين ترافيك خودم رو به سينما رسوندم و ديدم يك كاغذ پشت شيشه زدن كه از شنبه تا سه شنبه تعطيله ! اولا پس چرا توي سايت و جدول اينو اعلام نكردين ، دوما يكشنبه تعطيل و مراسم عزاداري هست چرا از شنبه تعطيل ؟؟؟!!!!

 • داوطلب ۳۷۷
  17 December 2014

  چقدر هر دو زیبا بودند

 • فرهاد مجابی
  16 December 2014

  هر دو عالی

  هم از ایران یک جدایی

  هم کار شیروانی ، صفر بیست و یک

 • zahra
  14 December 2014

  چرا پس سینما سوره اصفهان رو اضافه نکردین اونجام این فیلم و بعضی دیگه از فیلمها رفتن روی پرده! در بخش خرید بلیت هم اضافه نشده هیچکدوم از فیلمای این سینما!!

  • سینمای هنر و تجربه
   20 December 2014

   از چهارشنبه سوم دی ماه به جدول اکران اضافه میشود.

 • آذر
  9 December 2014

  چرا این فیلم جدول اکران ندارد؟!!

*

code