Wednesday 23 June 2021
FA EN
آفتاب، مهتاب، زمین

Synopsis

یک مرد روحانی برای احقاق حق خود وارد روستایی می شود که همه آدمهای آنجا برایش غریبه اند.
Director:علی قوی تن
Producer:
علی قوی تن
Screenwrite:
Cast:
مهسا معرفتی ـ حسین محمدیان ـ شادی محمدپور ـ محمود مرتضائی ـ توحید رستمی ـ علی محمد شایسته
Filming Director:
شهاب نوروزیان
Sound Manager:
احمد صالحی
Editing:
مهدی حسینی وند
Awards:
سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه از بخش بین المللی سی و یکمین جشنواره فجر/ سیمرغ بلورین بهترین فیلم از بخش استانی سی و یکمین جشنواره فیلم فجر/ لوح تقدیر ستاد اقامه نماز، بهترین فیلم دینی از بیست و هفتمین جشنواره کودک و نوجوان اصفهان/ تقدیر شده در فستیوال بمبئی بخش نمایش برترین فیلم های جهان
Iran Artists House

Iran Artists House

Honarmandan Park, Iranshahr St., Tehran

021-88310457

More Details
Museum Cinema

Museum Cinema

Bagh Ferows, Valiasr S

22723535

More Details
Azadi Pardis

Azadi Pardis

Vozara, Abbas Abad St., Tehran

021-84480

More Details
Kourosh Pardis

Kourosh Pardis

Num. 57, near Central Payambar, Shahid Satari Hgw, Tehran

44971930-40

More Details
Mashhad, Hoveize Pardis

Mashhad, Hoveize Pardis

Golestan Sq., Daneshgah St., Mashhad

0511-8437575

More Details
Mashhad, Hoveize Pardis

علی قوی تن متولد 1343 شهرستان درگز (خراسان) مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق
ازدوران نوجوانی به فیلمسازی علاقه مند می شود و ازسال 61 شروع به ساخت فیلم های کوتاه با دوربین 8 میلیمتری می کند و تا سال 64 تعداد 4 فیلم کوتاه به نام های ( طلوع شادی ـ مهلکه ـ گذرگاه ـ راه ) می سازد .
سپس 5 فیلم کوتاه دیگر با دوربین 16میلیمتری تهیه می کند . ( بهار من آنسوی پل ـ قهرمان کیست ـ بچه های کلاس ـ مستند شبیه ـ مستند اعزام ) و 92 خبر2دقیقه ای از جبهه برای گروه خبرتهیه می کند .
در طول سال های 62 تا 67 تعداد10نمایشنامه را روی صحنه می برد که خودش نوشته ، کارگردانی و بازی داشته است . ( جنگ سرد ـ سلطه ـ دام عنکبوت ـ شهر ـ رجعت ـ سوداگران مرگ ـ شبی درهتل ـ نفوس مرده ـ آدم آهنیها ـ آپارتاید ) در سال 68 با ساخت فیلم نیمه بلند با نام غبار که بازیگران حرفه ای درآن بکار گرفته شده بود ، ارشاد اسلامی مجوز کارگردانی سینما را برای او صادر می کند . علی قوی تن درسال 70موفق به ساخت اولین فیلم سینمایی خود با نام عشق من شهر من می شود با بازی علی نصیریان و رقیه چهره آزاد که فیلمنامه آن را همایون اسعدیان نوشته بود .فیلمنامه عشق من شهرمن که با نام برمی گردیم به میان نخلهای سوخته تصویب شده بود ودر مورد مشکلات بازگشت آوارگان جنگ از تهران به دیارخودشان را بازگو می کرد.
و اما پس از یک توقف 4 ساله او به سینمایی که دارای تفکر و اندیشه است روی آورده و فیلم های ، بادهای بهاری ـ سنجاقک های برکه سبز ـ پروازبادبادک ها- آفتاب مهتاب زمین و بازگشت را ساخت و نیز در ادامه فیلم آسمان آبی مادرم و زندگی سهراب سپهری را با بازی خودش در دست تولید دارد.

Mashhad, Hoveize Pardis

 

آفتاب مهتاب زمین سفری به دل انسانهای صادق و آرام بود، مدت کوتاهی در میان آنها زندگی کردم و به معنای واقعی آموختم ، این فیلم آموخته های من است و فکر می کنم دیدن آن مانند تماشای یک تابلوی نقاشی خالی از لطف و تاثیر نیست برای ما آدمهایی که امروزه خودمونو درگیر مال و ثروت اندوزی و دنیای آهنی کرده ایم.   

 

 • شاهین
  18 February 2015

  آفتاب .مهتاب . زمین ….. فیلمی تجربه گرا در روایت داستانی که می توانست در روایتی دیگر بسیار پر تنش باشد . روحانی فیلم در بعضی از لحظات فیلم مخصوصا زمانی که تنها سوار بر اسب در زمینهایی که به او واگذار شده می تازد حسی از غرور و مالکیت به همراه دارد . زمینهایی که مردمی کشاورز روی آن کشت میکنند و روزگار می گذرانند. مردمی که در اصل مالکین این زمینها هستند . فیلمساز با پرهیز ازکنش های سیستماتیک در روایت قصه تمرکز خود را در تنش های درونی شخصیتهای فیلم متمرکز کرده که به نظر بنده تا حد قابل قبولی در این شیوه روایت موفق بوده. کارکرد سینمای هنر تجربه در همین تجربه های متفاوت است .

 • داوطلب ۳۷۷
  17 December 2014

  فیلم بسیار شعاری و چرندی بود . آقای قوی تن چهار ساله خودش رو سهراب سپهری فرض کرده و با افتخار کل فیلم داره دیالوگ های سبک روحانی خوب ولی به شدت شعار تحویل میده . یک دختر خیلی لوس و بی مزه٬یک خان ظالم کشکی و فیلم‌فارسی وار و یک اسب درب و داغون شخصیت های فیلم هستند و اون سکانس بی مزه بادکنک ها که هیچ ربطی به کلیت فیلم نداشت و الکی با فشار در فیلم گذاشته شده بود . از رضا شایا شجاع نوری عزیز هم چنین موسیقی شلوغی انتظار نداشتیم . متاسفم برای خودم که وقتمو پاش تلف کردم

 • هنر و تجربه باز!
  16 December 2014

  بدترین فیلمی که در این مدت در هنر و تجربه دیده بودم (آفتاب ، مهتاب ، زمین) بود. بی شک.

*

code